Кошик
99 відгуків
Надійний продавець Prom.ua

Правильний догляд за вишиванкою - який він має бути?

Правильний догляд за вишиванкою - який він має бути?

01.11.19

Зараз вишиванки для чоловіків та жінок в Україні користуються дуже великою популярністю. Кожна українська сім’я має вишиванку, а дехто має навіть декілька екземплярів. Але мало хто знає, як правильно доглядати за таким вишитим одягом. Не важливо вишиванка ручної вишивки у вас чи машинної, чи навіть із бісеру - все одно потрібен дбайливий догляд. Ми підготували для вас кілька рекомендацій по правильному догляду за вишиванкою. Все що описано нижче, ми від тестували у житті на власних виробах. 

Рекоменадція 1. Будь-яка вишиванка любить тільки ручне прання, не важливо чи у вас машинна вишивка, чи ручна, чи взагалі ткана нашивка. Необхідно тільки ручне прання. Окрім цього вишиванку не варто довго замочувати у воді, або прати при високій температурі. Найкраща температура не більше 40 градусів. Також не варто відпирати плями і викрчувати вишиванку, тому що структура малюнку зіпсується.

Рекомендація 2. Зазвичай нитки, які використовуються у вишивці є натуральні, а це означає, що вони мають властивість линяти. Тому варто серйозно підійти до вибору миючого засобу. Не варто використовувати відбілювачі, так як вони мають агресивні компоненти. Якщо і використовувати пральний порошок то тільки із м’яким ефектом, в ідеалі це може бути порошок для прання дитячого одягу. Але найкращим засобом - є звичайне пральне мило. Таке мило не має агресивних компонентів, які можуть псувати кольорові нитки та тканину, але пральне мило справиться із брудом. При пранні милом для початку варто замочити вишиванку на 5-10 хвилин у солоній воді. Вишиванку прати потрібно у дуже спіненій та мильній воді. Саме піна буде виводити плями.

Рекомендація 3. Якщо на вишиванці присутні застарілі прання, які неможливо вивести при ручному пранні, то варто використовувати тільки спецзасоби для виведення таких плям. Засіб потрібно нанести лише на кілька хвилин і тільки на місце де є пляма. Також уважно стежте, щоб засіб не контактував із кольоровими нитками. Підбирайте тільки той засіб, який відповідає вашому типу тканини. Перед початком виведення уважно прочитайте інструкцію на упаковці і чітко її дотримуйтесь.

Рекомендація 4. Є вишиванки, це в основному боді-вишиванки для дітей, які виготовлені із дуже міцної та щільної бавовни. Як правило виробник вказує на ярлику тип прання, і такі вироби можна прати у пральній машинці, але тільки при не високій температурі та в делікатному режимі із використанням спеціального мішечка для прання. Потрібно вивернути вишиванку покласти в спеціальний мішок та закрити блискавкою. При такому прання нитки на вишиванці не будуть затягуватися.

Рекомендація 5. При пранні у машинці вишиванка має пратися тільки сама, не варто класти туди інших речей. В разі, якщо машинка буде перевантажена то постраждає колір вишивки так якість малюнку, а на візерунку можуть з’явитися заломи, або небажані смужки.

Рекомендація 6. Щоб вишиванка прослужила вам не один рік, і мала такий же вигляд, як при покупці - її варто багато полоскати після прання. Річ у тім, що залишки миючого засобу глибоко в’їдаються у тканину, а після висихання дають сильний ефект окислення. А це призводить до псування ниток та їх яскравості, а також шкодить міцності тканини. Тоді вишиванка дуже швидко почне протиратися, шви розійдуться, а в один момент після прання можуть з’явитися дирки. Тому рекомендовано після машинного та ручного прання дуже ретельно полоскати вишиванку.

Рекомендація 7. Не можна викручувати вишиванку, як будь-який звичайний одяг. Її потрібно покласти на кілька годин, шоб просто стекла вода, а далі розкласти на рівній поверхні, щоб вона висохла в лежачому стані. Вішати теж можна. Якщо у вас обмаль часу можна покласти вишиванку на веикий махровий рушник і скрутити рушник в рулон, далі вийняти, вона вже буде напівсуха і далі хай собі сохнить.

Рекомендація 8. Вишиванку не рекомендується сушити під прямими сонячними променями, так як нитки можуть вигоріти на сонці. Окрім цього не можна класти вишиванку на обігрівачі та інші теплі предмети. Вона має висохнути тільки природнім шляхом.

Рекомендація 9. Вишиванку можна прасувати тільки навиворіт і через марлю. Заборонено відпарювати так як це псує міцність волокон. Прасувати потрібно коли вишиванка трохи волога. Розрівняти всі складки, а вишивка висохне сама в процесі прасування.

Рекомендація 10. Уже чисту вишиванку не можна зберігати в складеному вигляді. Ідеальним варіантом є вішалка. Чим рідше ви її будете прасувати тим краще.